Przejdź do treści

Usuwanie gniazd szerszeni – Elbląg i Gdańsk

Niektóre owady potrafią być nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim niebezpieczne dla ludzi oraz zwierząt. Tak jest w przypadku szerszeni, których użądlenie może doprowadzić nawet do śmierci (u każdego, a nie tak jak w przypadku os, u osób uczulonych na jad). Co więcej, owady te potrafią być wyjątkowo agresywne. Dlatego w przypadku wykrycia gniazd szerszeni w miejscu przebywania ludzi, należy natychmiast podjąć odpowiednie działania. Zgłaszając się do ONE TRAP uzyskasz profesjonalną pomoc w usuwaniu gniazd szerszeni – zadzwoń już dziś! Jesteśmy dostępni na terenie Gdańska i Elbląga.

Zwalczanie gniazd szerszeni na własną rękę – dlaczego to zły pomysł?

szerszeńTym owadom niewiele potrzeba, by sprowokować je do ataku. Dotykanie gniazda patykiem, próby jego strącenia, a nawet wykonywanie gwałtownych ruchów czy też palenie papierosów w pobliżu gniazda mogą sprawić, że szerszenie poczują się zagrożone i przystąpią do zdecydowanego ataku. Rozdrażnione szerszenie stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo, dlatego do walki z nimi konieczna jest ogromna wiedza na ich temat, odpowiednie zabezpieczenie oraz sprzęt, a także doświadczenie.

Naszą czujność powinno wzbudzić pojawienie się nawet jednego osobnika. Może to być bowiem znak, że w niedługim czasie pojawi się więcej nieproszonych gości i zaczną zakładać gniazdo. Warto zatem dyskretnie obserwować, w których miejscach najczęściej pojawia się szerszeń pozwoli to szybko wykryć miejsce potencjalnego gniazda.

Gniazdo szerszeni – do kogo się zgłosić

W momencie znalezienia gniazda szerszeni ważne jest, aby wiedzieć, komu to zgłosić. W pierwszej chwili myślimy o wezwaniu straży pożarnej – jest to jednak błędne. Straż pożarna nie ma obowiązku przyjazdu na interwencję, jeśli gniazdo nie sprawia bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia jednostki lub grupie osób (jak szpital, szkoła, czy przedszkole). Rocznie może występować nawet 70 tys. przypadków występowania gniazd szerszeni – to ogromnie duża liczba. Zadaniem straży pożarnej jest przede wszystkim walka z ogniem. Dlatego usuwaniem gniazd zajmują się firmy DDD – taka jak nasza.

Profesjonalne usuwanie gniazd szerszeni z ONE TRAP

Samodzielnie próby walki z tymi owadami są zbyt ryzykowne. Najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem na usuwanie gniazd szerszeni jest skorzystanie z pomocy fachowców z wieloletnim doświadczeniem w zwalczaniu szerszeni. ONE TRAP z chęcią podejmuje się takich wyzwań – dysponujemy odpowiednimi umiejętnościami, sprzętem oraz środkami ochrony osobistej. Najczęściej wykorzystywaną metodą w takich przypadkach jest zamgławianie. Polega ona na rozpyleniu mgły powstałej z mieszanki specjalistycznego preparatu z wodą. Mgła otula całe gniazdo i dociera nawet w miejsca o ograniczonym dostępie. Dzięki temu preparat przenika przez całe gniazdo, skutecznie likwidując wszystkie znajdujące się w nim owady.

Metody zawsze dopasowane są do konkretnej sytuacji oraz umiejscowienia gniazda. Do zwalczania tych niebezpiecznych owadów może być również wykorzystany tradycyjny oprysk, rzadziej stosowane są metody mechaniczne (różnego rodzaju pułapki).

Zgłoś się do ONE TRAP

Każdy, kto zmaga się z problemem gniazda szerszeni powinien skontaktować się z godnym zaufania specjalistą od ich usuwania. ONE TRAP to zespół doświadczonych ludzi w walce z różnego rodzaju szkodnikami, w tym szerszeniami. Współpracujemy z wieloma firmami i obiektami użytku publicznego, jak restauracje, biura czy magazyny. Obszar naszych działań obejmuje miasta Gdańsk i Elbląg. Zadzwoń, a my przyjedziemy we wskazane miejsce z odpowiednim sprzętem i zabezpieczeniami.