Przejdź do treści

Sposoby na dezynfekcję po koronawirusie

W czasach pandemii, regularne odkażanie i dbanie o czystość w pomieszczeniach stało się ogromnie ważne. Zwłaszcza po przebytej chorobie, tak bardzo zakaźnej jak koronawirus. Osoba zarażona powinna przebywać w odosobnieniu, a po wyzdrowieniu przeprowadzić dokładną dezynfekcję domu. Tylko w ten sposób można zminimalizować ryzyko ponownego zakażenia. Jakie są sposoby na dezynfekcję po koronawirusie? Dowiedz się tego w artykule poniżej.

Dezynfekcja pomieszczeń przez firmę zewnętrzną

Nie ważne czy mówimy o zakażonych domownikach w mieszkaniu, czy o pracownikach w biurze – każde pomieszczenie, w którym znajdował się chory powinien zostać odpowiednio odkażony. Zwłaszcza w miejscach publicznych, takich jak biurowce czy podobne obiekty są ogromnym zagrożeniem dla osób postronnych. Samodzielna dezynfekcja może okazać się zbyt przytłaczająca, pracochłonna, a na dodatek mało skuteczna – dlatego najlepiej jest wynająć do tego firmę zewnętrzną. Posiadają odpowiednie kwalifikacje, jak i specjalistyczny sprzęt, który daje gwarancję kompleksowej dezynfekcji. Aby znaleźć odpowiednią firmę należy szukać takiej, która ma certyfikaty potwierdzające fachowość, doświadczenie i profesjonalizm jej zespołu.

Ozonowanie

Jedną z najskuteczniejszych metod na dezynfekcję po koronawirusie jest ozonowanie. Ozon należy do najsilniejszych środków odkażających – doskonale radzi sobie z bakteriami, wirusami, mikroorganizmami i innymi drobnoustrojami. W dodatku potrafi się przedostać do najbardziej trudnych i niedostępnych miejsc, dlatego stosuje się go zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach.

Ozonowanie jest również ekologiczne, gdyż nie wykorzystuje się do tego zabiegu żadnej substancji chemicznej, ale ozon pochodzenia naturalnego, który jest tylko silnym utleniaczem. Wykorzystując ozonator, z którego wydostaje się gaz, niszczy na swojej drodze powłoki lipidowe wszystkich wirusów i bakterii, przez co tracą swoje właściwości, stając się niegroźnymi.

Udowodniono, że ozon skutecznie niszczy powłokę koronawirusa. W dodatku nie jest wymagana duża dawka, aby go zniwelować. Wystarczy jednorazowe ozonowanie, aby po 2 godzinach cieszyć się czystym powietrzem, wolnym od bakterii i wirusów.

Zamgławianie ULV

Inną metodą na dezynfekcję po koronawirusie jest zamgławianie ULV. Stosuje się ją głównie w obiektach służby zdrowia, ale jest również bezpieczny dla mieszkań czy biurowców. Jego główną siłą jest to, że jest dalekosiężny – zimna mgła, pod wpływem wysokiego ciśnienia, rozchodzi się po całym pomieszczeniu, zabijając drobnoustroje, bakterie i wirusy. Nie zostawia po sobie mokrych miejsc, tylko zwilża, szybko odparowując.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *