Przejdź do treści

Prawidłowo przeprowadzona dezynsekcja

Dezynsekcja to zabieg, który pomoże nam w walce z uciążliwymi insektami znajdującymi się w mieszkaniu, domu, biurze lub jakimkolwiek innym obiekcie. Dzięki czynnościom wykonanym przez specjalistów, możemy pozbyć się zarówno karaluchów, pluskiew, pcheł, moli spożywczych i wielu innych owadów, których obecność jest niepożądana. Dezynsekcja jest przeprowadzana za pomocą różnych metod – środków fizycznych, chemicznych, mechanicznych lub biologicznych. W jaki sposób należy wykonać wszystkie czynności z tym związane, aby mogły być uznane za prawidłowe?

W jaki sposób należy przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

Osoby zajmujące się dezynsekcją powinny poinformować domowników w jaki sposób należy przygotować pomieszczenia. Dzięki temu, technicy DDD będą mieli znacznie ułatwione zadanie, a wszystkie czynności przebiegną szybciej. Co zatem mogą zrobić mieszkańcy?

  • Niezwykle cenną informacją dla osób wykonujących czynności związane z dezynsekcją będzie miejsce występowania największej liczby insektów. Warto zatem obserwować ruchy szkodników, co pozwoli szybciej zlokalizować gniazdo.
  • Kolejnym krokiem jest odsunięcie od ścian wszystkich sprzętów oraz mebli. Niestety szkodniki lubią gromadzić się w tego typu trudno dostępnych miejscach, dlatego z bardzo dużym prawdopodobieństwem trzeba będzie je sprawdzić. Dezynsekcja przeprowadzana przez techników DDD będzie znacznie bardziej skuteczna, jeśli zapewnimy fachowcom możliwość bezproblemowego dostępu do ścian. Co więcej, samodzielnie przesuwając wszystkie sprzęty, będziemy mieć pełną kontrolę nad ich stanem oraz unikniemy ryzyka uszkodzenia jakichkolwiek elementów.
  • Niezbędny jest także demontaż listew, cokołów oraz innych ozdobników, gdyż w tych miejscach także bardzo często gromadzą się szkodniki. Oprócz tego, ze wszystkich pomieszczeń gdzie będzie wykonywana dezynsekcja należy usunąć żywność, karmę dla zwierząt oraz wszelkie przedmioty osobistego użytku, takie jak ręczniki czy szczoteczka do zębów. Zaleca się ponadto usunięcie ubrań i zabawek znajdujących się na wierzchu. Dodatkowo, odłączamy sprzęty elektroniczne i usuwamy wszystkie elementy znajdujące się pod zlewem kuchennym, gdyż w tym miejscu z całą pewnością będą działać technicy DDD.
  • Podczas dezynsekcji, w pomieszczeniach nie powinni znajdować się domownicy, ani zwierzęta. Trzeba liczyć się z koniecznością opuszczenia domu lub mieszkania na około 2 godziny.

Prawidłowa dezynsekcja – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Aby przeprowadzone czynności przyniosły oczekiwany rezultat, metoda dezynsekcji musi być dopasowana przede wszystkim do gatunku owada, który znajduje się w mieszkaniu. Czasami zdarza się, że w obiekcie zadomowiło się kilka różnych insektów. Z tego względu dezynsekcja powinna być przeprowadzona przez profesjonalną firmę, która dysponuje silnymi środkami i posiada odpowiednio duże doświadczenie oraz wiedzę, dzięki którym wybierze najlepszą metodę zwalczania szkodników.

O prawidłowości przeprowadzonej dezynsekcji świadczy wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania wszelkich czynności z nią związanych. Wykwalifikowane osoby zachowują daleko idącą ostrożność, tak aby zabieg był maksymalnie bezpieczny dla domowników, którzy później pojawią się w mieszkaniu. Po jego zakończeniu, konieczne jest dokładne wywietrzenie wszystkich pomieszczeń oraz ich wysprzątanie. Szczególną uwagę trzeba poświęcić miejscom, gdzie będzie przechowywana oraz przetwarzana żywność. W tym celu wystarczy użyć zwykłych detergentów, które stosujemy na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *