Przejdź do treści

Usuwanie os – Elbląg, Gdańsk

Dość powszechnym problemem stają się gniazda os zlokalizowane między innymi w pobliżu gospodarstw domowych. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ użądlenia os mogą skończyć się tragicznie u osób uczulonych na ich jad. Warto przy tym zaznaczyć, że wiele osób nie jest świadoma tego uczulenia – zazwyczaj dowiadujemy się o nim dopiero po pierwszym użądleniu. Co więcej, owady te lubią wlatywać do otwartych puszek ze słodkimi napojami, przez co bez problemu mogą dostać się do naszego przełyku. Użądlenie w przełyku może z kolei doprowadzić do obrzęku, który może spowodować zgon na skutek uduszenia. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej podjąć walkę z niechcianymi, niebezpiecznymi gośćmi. Zajmujemy się usuwaniem gniazd os z obiektów publicznych i prywatnych na terenie Gdańska i Elbląga. Wykorzystujemy skuteczne i ekologiczne środki, bezpieczne dla osób postronnych. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Jak groźne są ukąszenia os?

osyUsuwanie os z mieszkań i obiektów publicznych jest ogromnie ważne, gdyż ich ukąszenie jest bardzo bolesne. Na szczęście silny ból szybko znika, a osoba nieuczulona – oprócz opuchlizny – nie ma żadnych negatywnych reakcji zdrowotnych. Śmiertelne niebezpieczeństwo występuje jednak u osób uczulonych na jad os. Równie niebezpieczne jest ukąszenie osy w naszej jamie ustnej, np. w gardle, gdzie problemy z oddychaniem mogą skończyć się poważnymi uszkodzeniami w mózgu.

Osy są szczególnie groźne, kiedy zaczyna wzrastać temperatura powietrza, czyli podczas okresu wakacyjnego. Wtedy stają się bardziej agresywne, nawet bez prowokacji z naszej strony. W momencie, kiedy widzimy pierwsze oznaki pojawienia się większej ilości os w naszej okolicy, należy szybko zlokalizować ich gniazdo i zgłosić się do firmy od dezynsekcji. Usuwanie os w ONE TRAP wykonujemy szybko i skutecznie, jednocześnie zabezpieczając teren przed kolejnym osiedleniem się niechcianych owadów. Działamy na terenie Elbląga i Gdańska – zadzwoń i zgłoś swój problem profesjonalistom, którym możesz zaufać!

Jak usuwamy osy w ONE TRAP?

To niebezpieczne owady, dlatego nie warto podejmować samodzielnej walki z ich gniazdami. Zdarza się, że do usunięcia gniazd zlokalizowanych na budynkach mieszkalnych czy szkołach w pierwszej kolejności wzywana jest straż pożarna. Ta jednak nie ma obowiązku reagowania na takie zgłoszenia. Do kogo zatem zwrócić się po pomoc?

Najlepszym rozwiązaniem jest bezzwłoczny kontakt z fachowcami, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem os oraz innych uciążliwych i niebezpiecznych owadów. Na podstawie otrzymanych informacji oraz oględzin miejsca, wybieramy najodpowiedniejszą metodę dezynsekcji i niezwłocznie przystępujemy do działania.

W zależności od indywidualnych czynników do usuwania os wykorzystujemy takie metody jak:

  • Oprysk – polega na zastosowaniu profesjonalnych środków owadobójczych w miejscu bytowania intruzów. By był skuteczny, musi dojść do bezpośredniego kontaktu preparatu z owadem.
  • Zamgławianie – to rozpylenie mgły będącej mieszanką wody oraz preparatu owadobójczego. Forma mgły sprawia, że otacza ona całe gniazdo i przestrzeń wokół niego, docierając do każdego zakamarka.
  • Metoda mechaniczna – polega na zastosowaniu różnego rodzaju pułapek. Zazwyczaj wykorzystywana jest w celu rozpoznania stadium życia owadów i dopasowania odpowiednich preparatów, a nie do bezpośredniego zwalczania intruzów.


Zgłoś się do ONE TRAP

Masz problem z osami w swojej firmie, restauracji, czy innym obiekcie? Nie czekaj, tylko zadzwoń do ONE TRAP – dostosujemy odpowiednią technikę usuwania do danego problemu. Jesteśmy dostępni na terenie miasta Gdańsk i Elblągu, a nawet w ich okolicach. Gwarantujemy profesjonalizm i skuteczność działania. Zaufało nam wielu – przekonaj się, dlaczego!