Przejdź do treści

Odkomarzanie

Jak wygląda wygląda sposób wykonania wykonania zabiegu zabiegu odkomarzania?

Zabieg wykonywany jest w miejscu wskazanym przez klienta – w przydomowym ogrodzie, nad jeziorem, w parku, w miejscu planowanego przyjęcia weselnego bądź imprezy plenerowej i nie tylko. Odkomarzanie wykonywane jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a przed przystąpieniem do zabiegu należy zadbać o odpowiednie przygotowanie przestrzeni. W przypadku oprysków należy zabezpieczyć poprzez dokładne przykrycie zabawki dzieci (które często znajdują się w ogrodzie), zarybione oczka wodne, a także usunąć wszelkie karmniki dla zwierząt. Należy również pamiętać o szczelnym zamknięciu drzwi oraz okien do budynków.

Specjaliści dobiorą odpowiedni preparat oraz jego stężenie na podstawie konkretnego zapotrzebowania. Co ważne, przeprowadzenie zabiegu uzależnione jest od pory dnia oraz warunków atmosferycznych. Opryski wykonywane są wczesnym porankiem lub późnym popołudniem w słoneczne dni (zabiegi nie są wykonywane w deszczową pogodę, ponieważ opady mogą obniżać ich skuteczność).

Po przygotowaniu terenu oraz sporządzeniu odpowiednich preparatów specjaliści dokonują oprysków w miejscu nie tylko bytowania, ale i lęgu owadów. Bardzo ważne jest, by rozprowadzić preparat na dużej powierzchni, docierając również do miejsc o ograniczonym dostępie. Jest to możliwe dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu. W zależności od indywidualnej sytuacji, specjaliści mogą zalecić użycie innej metody odkomarzenia. Może to być na przykład:

■ zamgławianie ULV bądź termiczne, które przebiega w sposób podobny do tradycyjnego oprysku,

■ odkomarzanie metodą biologiczną poprzez stosowanie larwicydów (zalecane do usuwania larw komarów w wodzie stojącej),

■ odkomarzanie metodą fizyczną poprzez tworzenie na powierzchni wody cienkiej błony, która zakłóca naturalny cykl życia owadów.

Oczywiście, przebieg zabiegu nie zawsze wygląda tak samo. Wynika to z faktu, że każdorazowo dopasowujemy metody oraz zakres działania do konkretnego zapotrzebowania, by wybrać zabieg zapewniający maksymalną skuteczność w danym przypadku.