Przejdź do treści

Dezynsekcja – One Trap

Oferujemy Państwu pomoc w zwalczaniu insektów, a także ich jaj oraz larw zarówno w domach, mieszkaniach, biurach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Dezynsekcja może być wykonana zarówno metodą chemiczną, mechaniczną, jak i biologiczną – jej wybór zależy od wielu czynników jak na przykład rodzaj insektów, ich liczba, miejsce ich bytowania, tempo rozmnażania, itp. Działamy na terenie Gdańska i Elbląga, współpracując z właścicielami punktów gastronomicznych, restauracji, marketów, biur i magazynów. Zapraszamy do kontaktu.

Dezynsekcja metodą chemiczną

Usuwanie szkodników metodą chemiczną polega na użyciu preparatów owadobójczych zwanych też insektycydami. W zależności od rodzaju mają różne działanie – kontaktowe bądź pokarmowe. Insektycydy kontaktowe powodują śmierć szkodników po bezpośrednim kontakcie z ich ciałem, natomiast pokarmowe po spożyciu. Wyróżnia się również trutki oddechowe, których wdychanie powoduje śmierć owada. Nie należy jednak samodzielnie stosować środków owadobójczych, ponieważ są to silnie działające trucizny i niektóre z nich nie mogą być stosowane w miejscach, gdzie przebywają ludzie i zwierzęta, a także w pomieszczeniach z żywnością. Radzimy to zostawić profesjonalistom, takim jak my – odpowiednio przygotujemy cały obiekt do kompleksowej dezynsekcji, zachowując wszystkie normy bezpieczeństwa. Jesteś właścicielem firmy, restauracji w Gdańsku czy Elblągu? Zgłoś się do nas!

Metoda mechaniczna

Dezynsekcja metodami mechanicznymi opiera się na takich czynnościach jak wyłapywanie (np. za pomocą pułapek, lepów, itp.) czy trzepanie. Pomocne jest również odkurzanie – mechaniczne wyłapywanie intruzów i oczyszczanie ich źródeł pożywienia oraz bytowania. 

Ważną czynnością jest też uszczelnianie obiektów i odcięcie owadom dostępu do wnętrza poprzez montowanie siatek w oknach, drzwiach i kratkach wentylacyjnych oraz wypełnianie wszelkich szczelin w podłogach.

Dezynsekcja metodą biologiczną

Innym sposobem na zwalczenie niechcianych gości są metody biologiczne. Polegają one na wykorzystaniu innych organizmów żywych – naturalnych wrogów szkodników, których chcemy się pozbyć. W ten sposób owady zostaną naturalnie wyeliminowane bez konieczności użycia środków chemicznych.

Dezynsekcja składa się z kilku etapów, tzn.:

  • rozpoznanie intruza
  • znalezienie miejsca jego bytowania oraz rozmnażania
  • wybór odpowiedniej metody dezynsekcji
  • wybór odpowiednich środków.

Do najczęściej usuwanych szkodników należą karaluchy, szerszenie, osy, pszczoły, pluskwy, prusaki, pchły, muchy, rybiki, mole spożywcze, wszy, a także komary.

Najczęściej wykorzystywaną metodą usuwania insektów jest zastosowanie chemicznych środków owadobójczych. W tym przypadku bardzo ważne jest, by odpowiednio przygotować pomieszczenia, tzn. schować artykuły spożywcze, opróżnić szafki pod zlewem, odsunąć meble od ściany.

By uniknąć powrotu nieproszonych gości, należy utrzymywać bezwzględną czystość we wszystkich pomieszczeniach, a szczególnie w kuchni. Konieczne jest również regularne usuwanie odpadów organicznych i resztek jedzenia, a także szczelne zabezpieczenie wszelkich szczelin w ścianach, podłogach, oknach czy też przy rurach CO.

Zgłoś się do ONE TRAP

W razie problemów z insektami i innymi owadami możesz zgłosić się nas – posiadamy odpowiedni sprzęt, środki, jak i doświadczenie w przeprowadzaniu kompleksowej dezynsekcji. Gdańsk i Elbląg – to nasze obszary. Współpracujemy z właścicielami firm gastronomicznych, biurowcami, magazynami i hipermarketami. Zapraszamy do kontaktu!