Przejdź do treści

Dezynfekcja pomieszczeń

Dezynfekcja – postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Jeżeli zależy Ci na sterylnym i bezpiecznym od wirusów mieszkaniu czy obiekcie publicznym, koniecznie zgłoś się do ONE TRAP – oferujemy kompleksową dezynsekcję pomieszczeń na terenie Gdańska i Elbląga. Współpracujemy zarówno z właścicielami firm gastronomicznych, magazynów, biurowców i przedszkoli, jak i osobami prywatnymi. Zadzwoń, a z pewnością Ci pomożemy!

Zajmujemy się także dezynfekcją koronawirusa!

Naszą ofertę kierujemy do:

Właścicieli samochodów z klimatyzacją (i nie tylko), ponieważ ozon odgrzybia i dezynfekuje klimatyzację oraz usuwa zapachy np. po dymie papierosowym. W samochodzie spędzamy sporo czasu dojeżdżając do pracy, czy jadąc z rodziną na wycieczkę, jednak często lekceważymy konieczność odgrzybiania klimatyzacji. Ozon odgrzybi klimatyzację Twojego samochodu i usunie ewentualne nieprzyjemne zapachy. Jego cząsteczki docierają do najtrudniej dostępnych zakamarków parownika klimatyzacji, dzięki czemu skutecznie spełnia swoja rolę. Dzięki zabiegowi Ty i Twoja rodzina będzie mogła bezpiecznie korzystać z systemu klimatyzacji w samochodzie. A może chcesz sprzedać samochód? Jeśli tak, warto go wcześniej dezynfekować ozonem, aby potencjalny klient chętniej kupił auto, które będzie pachniało świeżością.

Właścicieli mieszkań, domów – warto co jakiś czas dezynfekować przestrzeń, w której mieszkamy, łazienkę, sypialnię, szafy na ubrania czy buty, aby zlikwidować alergeny, roztocza, bakterie, wirusy.  Ozonujemy również po koronawirusie – jeżeli w Twoim mieszkaniu była osoba chora, koniecznie do nas zadzwoń! Przeprowadzimy kompleksową dezynsekcję pomieszczeń w całym domu! Działamy na terenie Elbląga i Gdańska, jak również w okolicznych miejscowościach!

Żłobki, przedszkola – chyba żaden rodzic nie ma wątpliwości, co do tego, że jego dziecko w żłobku, przedszkolu, powinno przebywać w czystych i higienicznych warunkach. Żłobki i przedszkola to miejsca szczególnie narażone na rozwój bakterii i wirusów. W trosce o nasze pociechy proponujemy dezynfekcję poprzez ozonowanie pomieszczeń jako skuteczne i bezpieczne rozwiązanie, które eliminuje źródło bakterii i wirusów. Oczyści pomieszczenia, ale i wyposażenie, czyli zabawki, dywany, meble. Bardzo ważnym aspektem jest również zapobieganie infekcjom oraz zakażeniom dzieci, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa, sezonie grypy i przeziębień przez regularne ozonowanie pomieszczeń w żłobkach i przedszkolach.

W naszej pracy wykorzystujemy najwyższej jakości generatory ozonu, dzięki czemu nasza praca jest skuteczna.

Ozonowanie pomieszczeń

Dlaczego właśnie ozon? Mówi się, że to drugi najpotężniejszy utleniacz na świecie. Oznacza to, że z łatwością radzi sobie z zabijaniem wszelkich bakterii, wirusów, a nawet silnych zapachów. Niszczy inne cząsteczki rozbijając ich strukturę, dzięki czemu eliminuje drobnoustroje w sposób szybki i skuteczny. Ozonowanie jest skuteczne również dlatego, że jest w stanie przedostać się do najbardziej niedostępnych (nawet ludzkim okiem) miejsc w każdym pomieszczeniu. Dochodzi tam, gdzie dochodzi powietrze – czyli dosłownie wszędzie. Dezynfekuje wszystkie szczeliny na podłodze, suficie czy ścianach, a nawet przewody wentylacyjne i rury. Ozonowanie rozbija cząsteczki, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach, oraz usuwa wirusy, bakterie i pleśń.

Ozonowanie usuwa nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach i klimatyzacji, jak również zapewnia ich sterylność i bezpieczeństwo użytkowania. Tego typu dezynfekcja jest przeprowadzana zarówno w domach, przedszkolach, jak i szpitalach i lokalach gastronomicznych. Sprawdza się również do odkażania klimatyzacji w samochodach, czy ich całe wnętrza.

Ozonowanie na koronawirusa

Ozon to utleniacz, który poprzez utlenianie ścian komórkowych wirusów, całkowicie je niszczy. Jest na tyle silny, że zapobiega zakażeniu się wirusami i zachorowaniu na COVID19, zwanym koronawirusem. Ozonowanie jako dezynfekcja pomieszczeń prywatnych, jak i do użytku publicznego (szkoły, szpitale), a także pojazdów takich jak samochody, autobusy, karetki czy tramwaje, wielokrotnie udowodniła skuteczność w walce z SARS-CoV-2. Oprócz tego, że jest skuteczny i szybki, jest również w pełni bezpieczny podczas stosowania. Nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, ani nie zostaje na dezynfekowanych przedmiotach (np. meblach). Wszelkie miejsca publiczne, aby być bezpieczne przed zagrożeniem koronawirusem, powinny zainwestować w regularne ozonowanie pomieszczeń.

W ONE TRAP możesz uzyskać profesjonalną pomoc w dezynfekcji przed SARS-CoV-2 wywołującą chorobę COVID19 – wystarczy do nas zadzwonić! Obsługujemy lokale i inne obiekty na terenie Gdańska i Elbląga.

Jak wygląda dezynfekcja ozonowaniem

Generatory ozonu rozmieszczamy stawiając je na podwyższeniach. Robi się tak, żeby ozon lepiej się rozprowadzał po całym pomieszczeniu. Jest on cięższy od powietrza, dlatego opada w dół – wypuszczanie go więc z wyższych partii umożliwia jego bardziej dokładne rozprowadzenie w dezynfekowanym obiekcie. Korzystamy także z dodatkowych wentylatorów, aby faktycznie się dostał do każdych zakamarków.

Przed ozonowaniem trzeba zadbać o to, aby wszystkie okna i drzwi były szczelnie zamknięte – nie można pozwolić na to, aby ozon się ulotnił (zwłaszcza na zewnątrz). Po wypuszczeniu gazu czeka się pół godziny, aby mógł w pełni zadziałać. Po tym czasie warto przewietrzyć dezynfekowane pomieszczenie, szczególnie jeśli chcemy z niego od razu korzystać.

ONE TRAP do usług

Nie czekaj – już teraz zadzwoń do ONE TRAP na kompleksową dezynfekcję pomieszczeń! Ozonujemy obiekty po koronawirusie, jak i dla zabezpieczenia przed ryzykiem zakażenia. Współpracujemy z firmami i właścicielami obiektów użytku publicznego. Działamy na terenie Gdańska i Elbląga. W razie pytań zapraszamy do kontaktu – rozwiejemy wszelkie wątpliwości!