Przejdź do treści

Deratyzacja

W przypadku obecności szczurów, myszy bądź innych gryzoni w gospodarstwach domowych i wszelkiego rodzaju obiektach, należy podjąć z nimi natychmiastową walkę i postawić na skuteczną deratyzację. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się gryzoni czy innych szkodników domowymi sposobami. Niestety, bardzo często niezastąpiona okazuje się jedynie profesjonalna deratyzacja, która nie tylko pozwoli pozbyć się szkodników, ale także zabezpieczy przed ich ponowną inwazją. ONE TRAP oferuje kompleksowe usługi zwalczania gryzoni na terenie Elbląga i Gdańska -zapraszamy do kontaktu firmy z branży gastronomicznej, spożywczej, jak i inne obiekty publicznego użytku.

Jakie zagrożenie niesie ze sobą obecność gryzoni?

Szczury, myszy i inne szkodniki wywołują zazwyczaj wstręt i odrazę. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego należy jak najszybciej usunąć je zarówno z domu, jak i wszelkiego rodzaju obiektów użyteczności publicznej.

Szczury czy myszy pojawiają się w piwnicach, garażach, na strychach i nie tylko. Nie mają oporów także przed tym, żeby zagnieździć się w naszych spiżarniach czy też kuchniach. Pojawiają się także w sklepach, obiektach gastronomicznych, magazynach i wszędzie tam, gdzie mogą mieć kontakt z odpadami bądź resztkami żywności.

Deratyzacja jest ważna z ekonomicznego, jak i zdrowotnego punktu widzenia. Odszczurzanie pozwoli bowiem uniknąć dalszych szkód (uszkadzanie przewodów elektrycznych, rur odpływowych, konstrukcji budynków, itp.), a także zapobiegnie roznoszeniu bakterii i wirusów. Gryzonie zanieczyszczają bowiem produkty oraz ich opakowania swoimi odchodami, śliną oraz sierścią, co w konsekwencji może być przyczyną zachorowań na toksoplazmozę, pryszczycę, zakażenia jelitowe czy też gruźlicę.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że szkodniki mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu także z innego powodu. Potrafią one bowiem przegryźć różnego rodzaju przewody, w tym także elektryczne, co w konsekwencji może być przyczyną groźnego w skutkach pożaru. Natomiast kopiąc wszelkiego rodzaju nory i tunele, mogą doprowadzić do wielu wypadków, a nawet katastrof budowlanych bądź drogowych.

Metody zwalczania gryzoni

Istnieje wiele metod do walki z gryzoniami. Ich dobór zależy od rodzaju, a także lokalizacji intruzów. Usuwanie szkodników może być przeprowadzone za pomocą chemicznych bądź mechanicznych metod deratyzacyjnych. W ONE TRAP przeprowadzamy dokładną analizę całego obiektu, aby dobrać jak najbardziej efektywną metodę. Naszą misją jest nie tylko przepędzenie aktualnych gryzoni, ale zapobieganie ich ponownych odwiedzin. Z nami Twoja restauracja, sklep, czy każdy inny obiekt będzie bezpieczny – działamy na terenie Elbląga i Gdańska. Zapraszamy do kontaktu!

Chemiczne metody deratyzacji

Środki chemiczne wydają się być najtańszym i najprostszym sposobem, który sprawi, że usunięcie szczurów przebiegnie szybko i bez dużego nakładu pracy. Chemiczne metody deratyzacyjne polegają na wykorzystaniu preparatów trujących; rozkłada się je w miejscach, gdzie pojawiają się szczury i inne szkodniki. Jednak trzeba pamiętać, by uniemożliwić dostęp do tych miejsc zarówno dzieciom, jak i innym zwierzętom. Środki te są bardzo skuteczne przy odszczurzaniu, należy jednak mieć świadomość, że działają one po upływie pewnego czasu (zazwyczaj 5-7 dni), w związku z czym szczur może zdążyć się schować. W takiej sytuacji może wystąpić problem ze zlokalizowaniem martwego szkodnika i usunięciem go, co wiąże się z powstaniem nieprzyjemnego zapachu. Mogą pojawić się także muchy plujki (Calliphora vicina) w bardzo dużych ilościach.

Zachęcamy do kontaktu firmy z Gdańska i Elbląga – usuwanie gryzoni to nasza specjalność!

Mechaniczne metody deratyzacji

Deratyzacja to także wyłapywanie szczurów czy myszy przy użyciu wszelkiego rodzaju pułapek mechanicznych, klejowych, chwytaczy, stacji oraz karmników deratyzacyjnych, potrzasków, gilotynek i innych urządzeń. Ich działanie polega na ułożeniu w pułapce przynęty, która pomaga zwabić, a następnie schwytać szkodnika. Dla zwiększenia skuteczności najlepiej umieścić je w miejscach, gdzie zauważono największą aktywność szczurów, itp.

Metody mechaniczne pozwalają ograniczyć możliwość wystąpienia przykrego zapachu, gdyż na bieżąco możemy monitorować stan pułapek i usunąć wychwycone gryzonie. Ten rodzaj usuwania gryzoni pozwala ponadto szybciej je wyłapać niż w przypadku użycia środków chemicznych – po spożyciu trutki mija bowiem średnio 5-7 dni zanim zacznie ona działać.

Skorzystaj z naszych usług

Zapraszamy do kontaktu każdego, kto zmaga się z problemem szczurów w swoim obiekcie. Prowadzisz obiekt gastronomiczny? Hipermarket? Jesteś właścicielem dużego magazynu? Koniecznie zadzwoń do ONE TRAP! Działamy na terenie Elbląga i Gdańska, a nawet w okolicach! Posiadamy odpowiedni sprzęt i doświadczenie, które pozwala nam na skuteczne pozbycie się nieproszonych gości. Równocześnie dbamy o bezpieczeństwo, działając w sposób humanitarny i ekologiczny. Zaufało nam wielu przedsiębiorców – dołącz do nich już dziś!