ONE TRAP Andrzej Ziółkowski

Prusaki, zwalczanie i sposoby walki


Nie mają wygórowanych wymagań i dlatego są w stanie przetrwać niemalże w każdych warunkach. Prusaki – bo o nich mowa – doskonale odnajdują się tam, gdzie mają dostęp do wody oraz pożywienia i są mistrzami kamuflażu. Ich ulubionym miejscem bytowania w domach czy mieszkaniach jest kuchnia, gdzie dzięki licznym szafkom i zakamarkom mogą przez długi czas ukrywać się przed człowiekiem na tyle skutecznie, by ich obecność nie została zauważana aż do momentu ich rozmnożenia i znacznego zwiększenia liczebności. Tym bardziej, że największą aktywność wykazują po zapadnięciu zmroku.

Prusaki nie są wybredne. Do przeżycia wystarczą im na przykład resztki z kuchennego blatu. Dlatego też tak ciężko się ich pozbyć, gdy już się u nas zadomowią.

Co robić, gdy wykryjemy obecność prusaków?

Te insekty potrzebują do życia wody i pożywienia. Dlatego pierwszym krokiem jest odcięcie im dostępu do pokarmu – dokładne odkurzenie i umycie blatów, szafek, podłóg, wyrzucenie śmieci i resztek jedzenia, szczelne zamknięcie takich produktów jak mąka, cukier czy też inne produkty, ale nie tylko. Należy również odciąć im dostęp do wody, np. poprzez niezwłoczną naprawę cieknącego kranu, a także zabezpieczyć kratki wentylacyjne i użyć specjalistycznych preparatów chemicznych do odstraszania insektów.

Jednak często samodzielna walka z prusakami okazuje się nieskuteczna. Wtedy należy skorzystać z profesjonalnej pomocy. Oferujemy Państwu fachową dezynsekcję zarówno w domu, mieszkaniu, jak i w sklepie czy też innym obiekcie. Jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania tych specyficznych intruzów jest dezynsekcja żelowa polegająca na punktowym rozłożeniu żelu w najczęstszych kryjówkach prusaków – preparat działa na zasadzie trutki pokarmowej. Metody dezynsekcji dobieramy do indywidualnego przypadku, dlatego oprócz żelu wykorzystujemy również specjalistyczny spray, płyn, a także proszek.

Prusaki to wyjątkowo namolni goście. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług – szybko i skutecznie wypędzimy je z Państwo domów i mieszkań! Usługi realizujemy na terenie Braniewa, Pasłęka, Nowego Dworu Gdańskiego oraz Malborka.